Haberler

Yaz Aylarının Gözde Tatlısı Soğuk Baklava

Yaz sıcakların vazgeçilmezi haline gelen Soğuk Baklava, enfes tadıyla gönülleri feth etmektedir. Özel açılan 40 kat yufka arasına bol Antep Fıstığı serpilerek hazırlanan ve üzerine sütlü şerbet hazırlanan Soğuk Baklava tatlı sevenlerin vazgeçilmezi olmaktadır.

Ustalar Tarafından Hazırlanan Enfes Tat

Yetenekli ustalar tarafından hazırlanan 40 kat ince hamur içerisine bol miktarda fıstık veya ceviz konulur, hazırlanan tepsiye özel tereyağı dökülerek fırınlanır. Yağ ve şeker oranı diğer çeşitlere göre daha düşük olan soğuk baklavanın şerbeti süt ile hazırlanmaktadır. Şerbeti dökülen tatlı bir gün boyunca derin dondurucuda bekletilerek hazırlanan baklavanın üzerine kakao ve çikolata tozu dökülerek servis yapılır. 

Sıcak yaz günlerinde soğuk tatlı tercihi haline gelen soğuk baklava, bu yaz en çok tüketilen tatlılar arasına girdi. Baklavacı Güllüoğlu Soğuk Baklava konusunda tadı ve lezzet bakımından farkını koymaktadır. Hünerli eller tarafından hazırlanan soğuk baklava talep üzerine Türkiye’nin farklı illerine de gönderilmektedir. Baklavacı Güllüoğlu’nun yetenekli ustaların hünerli ellerinden çıkan soğuk baklavaya yoğun talep bulunmaktadır. Siz de Baklavacı Güllüoğlu ile Soğuk Baklava’nın eşsiz tadına bakabilirsiniz.

Baklavacı Güllüoğlu Sahibi Mehmet Nejat Güllü

Sıcakta Serinleten Lezzet Soğuk Baklava

Baklavacı Güllüoğlu Tatlılarının Sahibi Mehmet Nejat Güllü yaptığı açıklamada, şeker ve yağ oranın düşük olduğunu, sütlü şerbeti nedeniyle de eşsiz  farklı bir tada sahip olduğunu dile getiriyor.

Tüm Türkiye ve Dünyada 20 den fazla şubesi bulunan Baklavacı Güllüoğlu Sahibi Mehmet Nejat Güllü, Soğuk Baklavanın yaz sıcaklarında serinlettiğini ve müşterilerin çok fazla talep ettiğini söyledi.

Müşteriler Soğuk Baklavaya Bayılıyor

Diğer şerbetli tatlıların yaz aylarında biraz daha ağır gelmesi sebebiyle soğuk baklavanın tam kıvamında olduğunu , ayrıca aromatik tadı ve ağızda dağılması sebebiyle damakta güzel bir tat bıraktığını vurgulayan müşteriler, sık sık Baklavacı Güllüoğlu’na gelerek soğuk baklava Siparişi verdiklerini söylediler. Baklavanın yeni ve güzel çeşidi olarak görülen soğuk baklava hafif bir tatlı olarak olarak nitelendirilen müşteriler, herkesin bu tadı denemesini söylediler.

Hazırlanan ve fırınlanan baklava şerbetleniyor

Türkiye ve Dünyaya Gönderim

Baklavacı Güllüoğlu,  soğuk baklava ürünlerini Türkiye ve dünyanın her yerine kargo ile göndermektedir. İstanbul ve Ankara’ya aynı gün kurye ile teslim edilebilen soğuk baklava, Türkiye’nin her yerine de aynı gün kargolanarak yollanmaktadır. Bununla beraber Avrupa ve Amerika ülkelerinden yoğun talep nedeniyle buradaki ülkelere özel paketleme yöntemiyle kargo yaptıklarını, ortalama iki gün içerisinde soğuk baklavanın teslim edildiği bildirilmektedir. Siz de özel çikolata ve kakao ile kaplı Soğuk Baklavayı lezzet ve kalite farkı ile Baklavacı Güllüoğlu’ndan deneyerek sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir